Hirdetmény!

Zárthelyi dolgozatok  

A pót-pót zárthelyi dolgozat megírására az alábbiak szerint kerül sor:

2018. december 14-én, pénteken,
16:15 és 17:15 között

A pót-pót ZH-ra Neptunban és e-mailen (ltvegh@vrht.bme.hu) jelentkezni kell!

Járműrendszerek & Járművek és mobil gépek I.

Letölthető segédanyagok  

A Tanszéki jegyzet, segédlet menüponton keresztül elérhető a tárgyhoz írt jegyzet:
Zobory I.- Gáti B.- Kádár L.- Hadházi D.: Járművek és mobil gépek I.

Szintén elérhető az első hat előadás video felvétele az Előadás videók # menüpontban, amely az első zárthelyi dolgozat anyagát, valamint a második zárthelyi dolgozat anyagának első felét fedi le. (2010. tavaszi félév)

Követelményrendszer  

A tantárgy a 2017/2018/2. félévtől vizsgakurzus formájában, előadások és gyakorlatok megtartása nélkül indul!
A számonkérések módja és - előreláthatólag - azok időbeosztása a korábbi félévekhez képest változatlan!

A tantárgy a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar előző BSc tantervében szerepel, utolsó mintatanterv szerinti meghirdetése a 2015/16/2. félévben volt, és a tárgy felvételének előkövetelménye nincs. Emiatt nincs olyan hallgató, akinek mintatanterv szerint kötelező a tárgy, ugyanakkor még nem kísérelte meg a teljesítését, így a tárgy előadásait is minden érintett hallgató meghallgathatta a korábbi félévek során. Ebből kifolyólag, a hatályos Tanulmányi és Vizsgaszabályzat (TVSz.) rendelkezéseinek megfelelően a tárgyat vizsgakurzusként, kontakt órák megtartása nélkül hirdetjük meg.
Ez természetesen csak az előadási és gyakorlati kurzusokat érinti, a tantárgy továbbra is félévközi jeggyel zárul, melyet három zárthelyi dolgozat eredményes teljesítésével lehet megszerezni.
A zárthelyi dolgozatok tartalmi és formai követelményei a korábbi félévekével teljes mértékben megegyeznek. Az első zárthelyi dolgozat (Vasúti járműrendszerek - az elektronikus jegyzet 1-4. fejezete, 1-4. előadás videók) megírására előreláthatólag az 5. héten, a második zárthelyi dolgozatra (Motoros járműremdszerek, gépjárművek - az elektronikus jegyzet 5-6. fejezete, 7-8. előadás videok) a 9. héten, a harmadik zárthelyi dolgozatra (Légi-, és vízi járműrendszerek - az elektronikus jegyzet 7-8. fejezete) pedig a 14. (utolsó) héten kerül sor.
A zárthelyi dolgozatokat megelőzően konzultáció lehetőségét biztosítjuk.
Mindhárom zárthelyi dolgozaton maximum 30 pont érhető el. A zárthelyik érdemjegye a pontszám függvényében az alábbi táblázat szerint alakul:

Pontszám

0 - 14,5

15 - 18,5

19 - 22,5

23 - 26,5

27 - 30

Érdemjegy

1
(elégtelen)

2
(elégséges)

3
(közepes)

4
(jó)

5
(jeles)

Amennyiben mindhárom zárthelyi érdemjegye legalább elégséges, a félévközi jegy a három zárthelyi dolgozat érdemjegyének átlagaként alakul, a kerekítés matematikai szabályai szerint, ellenkező esetben a félévközi jegy elégtelen.
Mindhárom zárthelyi pótlására, illetve javítására lehetőség van egy-egy alkalommal a félév során. Az első zárthelyi pótlására előreláthatólag a 7., a másodikéra a 11. oktatási héten, a harmadik zárthelyiére pedig a pótlási hét első felében kerül sor.
Ezen kívül a pótlási hét pénteki napján lehetőséget biztosítunk még egy pótlási alkalomra. Ennek során egy félévközi zárthelyi pótlása ismételten megkísérelhető. (Engedélyezni szoktuk ilyenkor egynél több zárthelyi dolgozat egyidejű pótlását is, azonban a kidolgozásra rendelkezésre álló munkaidő ekkor is 90 perc.) Ebben az esetben azonban a hatályos szabályzatok (4/2017. (1. 16.) Kancellári Utasítás) szerint Díjköteles pótlás típusú vizsgára kell jelentkezni a NEPTUN rendszerben, amelyhez a különeljárási díjat előzetesen be kell fizetni.
Amennyiben valakinek egy anyagrészből több, elégtelentől különböző érdemjegye van, ezek közül mindig a legjobbat vesszük figyelembe a félévközi jegy számításánál, tehát javítási céllal megírt pótzárthelyivel semmiképpen nem lehet rontani.