Önvezető autó és drón bemutató volt a ZalaZone tesztpályán a Drón Racing Hungary és a BME Automated Drive közreműködésével.

Air Traffic Management specializáció a HungaroControl Zrt.-vel közösen! A közlekedésmérnöki mesterképzés (MSc) keretében meghirdetett angol nyelvű Air Traffic Management specializációt az Egyetem és a légiforgalmi irányítás szakemberei közösen dolgozták ki.

Továbbra is sikerrel folyik a Tanszék koordinálásában a Légiforgalmi pilóta program!

Aeroscope drónradar települt a Műegyetem területén a Duplitec Kft.-vel, a Repüléstudomány és Hajózási Tanszékkel és a Gépjárműtechnológia Tanszékkel közös együttműködés során.

Duális, angol nyelvű Légi Jármű Karbantartó és Javító Specializáció az Aeroplex Kft.-vel! A járműmérnöki mesterképzés (MSc) keretében meghirdetett angol nyelvű Légi Jármű Karbantartó és Javító Specializációt az Egyetem és az Aeroplex Kft. szakemberei közösen dolgozták ki.

Air Racer akrobatikus műrepülőgép aerodinamikai tervezése és numerikus áramlástani vizsgálata

Tanszékünk munkatársai többféle hajótervezésben vettek már részt.

Tanszékünk repülés szimulátora univerzális felépítése révén számos kutatási területen alkalmazható.